İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 14:14 Bu haber 878 kez okundu
 
Tuzla'daki Kokunun Nedeni Belli Oldu
İSKİ'nin incelemesi sonucu Tuzla'daki kokunun nedeninin sanayide kullanılan Tetrachior Cezhene ile Trichloro Ethene maddesi olduğu bildirildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Tuzla'daki Kokunun Nedeni Belli Oldu

İstanbul Tuzla'da atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan yayılan yoğun koku büyük paniğe oldu. 


ETRAFA YOĞUN KOKU YAYILDISabah saatlerinde Maltepe sahilinde balıkların karaya vurmasının ardından, dün akşam da İstasyon, Yayla, Evliya Çelebi ve Postane mahallelerinde akşam saatlerinde çevreye yoğun bir koku yayıldı. Koku, çok sayıda kişinin özellikle de çocukların hastalanmasına yol açtı. KOKUNUN NEDENİ BELLİ OLDUÇevredekiler, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle hastanelere giderken, görevliler koruyucu kıyafet ve gaz maskesi taktı. Belediye, Emniyet, İSKİ ve itfaiye, kokunun kaynağını belirleyebilmek için gece boyunca atıksu kanallarında ölçüm yaptı. Tuzla'daki koku paniğinin nedeni ortaya çıktı. İSKİ'nin incelemesi sonucu Tuzla'daki kokunun nedeninin sanayide kullanılan Tetrachior Cezhene ile Trichloro Ethene maddesi olduğu bildirildi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDIİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla'da bazı mahalleleri etkileyen ve çok sayıda kişinin hastanelere başvurmasına neden olan kimyasal kokuya ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tuzla'daki, Kokunun, Nedeni, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');