İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 15:32 Bu haber 405 kez okundu
 
Ümit Özdağ, İYİ Parti'den ihraç edildi
İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın parti üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere kesin olarak çıkarılmasına Müşterek Disiplin Kurulu tarafından oy birliği ile karar verildiğini açıkladı.
- Haberi
Ümit Özdağ, İYİ Parti'den ihraç edildi

İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ı partiden kesin olarak ihraç etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Özdağ'ın Kavuncu hakkındaki "FETÖ'cü" iddialarının ardından parti teşkilatlarından iletilen ihraç taleplerine yönelik dilekçeleri değerlendirerek, İstanbul milletvekilini Disiplin Kuruluna sevk etmişti.

Bu gelişmenin ardından Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve Meclis Disiplin Kurulundan oluşan Müşterek Disiplin Kurulu toplanarak, Özdağ'a ilişkin dosyayı görüşmüş, iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunmasının alınmasına karar vermişti.

Ümit Özdağ yaptığı bir açıklamada, disipline sevk edilmesine neden olan konunun, "bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı'nın Kazakistan'da FETÖ tarafından kurulan bir sivil toplum örgütünün başkan yardımcılığı konusuna açıklık getirmesini istemesi" olduğunu ifade etmişti.

İsmail Koncuk İYİ Parti'den istifa etti.

İYİ Parti'de liste tartışmaları sonrası "”Partide ahlaksız bir operasyon olmuştur," diyen Adana Milletvekili İsmail Koncuk, partiden istifasını açıkladı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Koncuk, yaptığı açıklamada "İYİ Parti iyi yönetilmiyor. İYİ Parti ile milletvekili ve üye olarak bir bağım kalmamıştır " dedi.

27 Mart 2018 tarihinde Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevinden istifa ederek İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk liste tartışmaları için geçtiğimiz ay İsmail Koncuk, ”Partide ahlaksız bir operasyon olmuştur.

Bu parti ahlaksızlıklara zemin yaratmak için kurulmuş bir siyasi hareket değildir” demişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - Birgün Gazetesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Ümit, Özdağ,, İYİ, Parti'den, ihraç, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı