İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 09:10 Bu haber 1740 kez okundu
 
Usta oyuncu Ercan Yazgan yaşamını yitirdi
"Kapıcı Cafer" ve Kaygısızlar dizisindeki "Memnun Kaygısız" tiplemesiyle tanınan usta oyuncu Ercan Yazgan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Usta oyuncu Ercan Yazgan yaşamını yitirdi

Ercan Yazgan, 3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Yoğun bakım servisinde hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

 

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Yazgan'ın tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, " Necip Ercan Yazgan,  3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakımda çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün  23.45'te hayata gözlerini yummuştur." denildi.

 

ERCAN YAZGAN KİMDİR?

Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 Sinop'ta doğdu. Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalışan sanatçı, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963'te sinemada yer aldı.

Bizimkiler dizisindeki "Kapıcı Cafer" ve Kaygısızlar dizisindeki "Memnun Kaygısız" tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi. 

 

4 KEZ EVLENDİ, 2 KIZI VAR

Biri üvey biri öz iki kızı olan Ercan Yazgan’ın kızları da sanat camiasında… Yazgan, oyuncu Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan’ın babası. Buket Dereoğlu 6 yaşında iken annesi İdil Hanım, ikinci evliliğini 1976 yılında Ercan Yazgan ile yaptı. 

buket-dereoglu

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Oktay Kartal
Etiketler: Usta, oyuncu, Ercan, Yazgan, yaşamını, yitirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');