İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 13:26 Bu haber 870 kez okundu
 
Ustalardan ustaya saygı gecesi
Cem Karaca ve Barış Manço'nun davulcusu, ünlü baterist Sefa Ulaştır'a saygı gecesinde, ünlü gruplar ve sanatçılar Kadıköy'de sahne alacak.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Ustalardan ustaya saygı gecesi


Usta gruplar ve müzisyenler,  Sefa Ulaştır için sahneye çıkıyor.… Gecede sürpriz konukların da olacağı açıklandı. 

Gruplar
Dervişan
Kurtalan Ekspres 
Moğollar
Yol Arkadaşları

Solistler 
Fatma Turgut
Harun Tekin 
Murat İlkan 
Niyazi Koyuncu 
Seyyal Taner 
Şevval Sam

 

Zaman: 25 Şubat Pazar  21:00 

MekanKadıköySahne
Kırtasiyeci Sok. No:25, 34714 İstanbul

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, sahnedeki insanlar

Sefa Ulaştır                                  Cem Karaca                              Hami Barutçu

 

Baterist Sefa Ulaştır

 

İlk olarak 12 yaşında Beyblonlar adında grupla çalıştı.Kendisi uzun yıllar Cem Karaca ve Erkin Koray`da çalışmıştır. Şubat 1975'te Cem Karaca'nın en önemli eserlerinden biri olan "Mutlaka Yavrum/Kavga" 45'liğinde yer aldı.


Cem Karaca tamamı yeni şarkılardan oluşan ilk uzunçaları Yoksulluk Kader Olamaz albümünde yine Sefa Ulaştır vardı.. Bu albümde Karaca besteleri dışında, ünlü şairlerin şiirleri de bulunmaktaydı. Cem Karaca ve Dervişan, 1978'in başında 1 Mayıs plağından sonra yollarını ayırdılar

 


1975 yılında da Barış Manço & Kurtalan Ekspres`in Tarsus konserinde çalmıştır. Daha sonra Cem Karaca & Dervişan`da çaldı. Dervişhan’ın kurucularından olan Sefa Ulaştır Cem Karaca öldükten çok sonra Dervişan`ın yeni jenerasyonunda davul çaldı. Efsane davulcu Sefa Ulaştır 2012 yılından itibaren Kurtalan Ekspres’te çalıyordu. Şu an rahatsızlığı nedeniyle hastanede. 

 

Attila Atasoy'un  Yavaş Ol Arkadaş  ve  Yeşim'in Değiştin Sen Artık şarkılarının yaratıcısı olan baterist, Yeşim'in sözlerini yazdığı ve seslendirdiği Hatırlar Mısın, Aşkın Ömrü Var Mı, Al Kadehi Eline, Nereye Kadar  ve Gel Bana Gel şarkılarının da bestecisidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ustalardan, ustaya, saygı, gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}