İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 15:22 Bu haber 1531 kez okundu
 
Uyanık esnaf sayesinde çete yakayı ele verdi
İstanbul'da oto kiralamacıları bezdiren çete, uyanık bir esnaf sayesinde çökertildi. Çete üyeleri mahalle sakinleri ve esnaf tarafından linç edilmek istenince polis araya girdi. Adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Gündem- Güvenlik Haberi
Uyanık esnaf sayesinde çete yakayı ele verdi

İstanbul’da sahte kimlik ve evraklarla oto kiralamacıları hedef alan çete, bir oto kiralamacının dikkati sonucunda çökertildi. İstanbul genelinde hizmet veren oto kiralama firmalarına sahte evrak ve kimlikle başvuran çete üyeleri kiraladıkları araçları parçalayarak değerinin altında fiyatlarla piyasaya sürüyordu. Birçok firmayı bu yolla zarara uğratan çete son işinde yakalandı.

 

Kimlikten şüphelendi

 

Çete üyelerinin sunduğu evrak ve kimlikten şüphelenen oto kiralama firması sahibi M.A.G. çete üyelerini oyalayarak kimliklerini araştırmaya başladı. Kimliklerin fotoğraflarını başka oto kiralama firmalarına da yollayan M.A.G. şahısların dolandırıcı olduğunu bilgisini aldı. Şahısları oyalayan M.A.G. bir yandan da polisle irtibata geçti. Bu sırada yakalanacaklarını anlayan çete üyeleri olay yerinden kaçmak istedi. Esnaf ve mahalle sakinleri tarafından bir dükkana kapatılan şahıslar daha sonra olay yerine polis ekiplerine teslim edildi.

 

Linç girişimi biber gazıyla engellendi

 

Bu sırada şahıslar tarafından dolandırılan bazı oto kiralama firmalarının sahipleri de çetenin yakalandığını öğrenip olay yerine geldi. Çete tarafından dolandırıldıklarını iddia eden bazı şahıslar ekip otolarına bindirilmeleri sırasında çete üyelerini darp etmeye çalıştı. Polis kalabalığı biber gazıyla dağıtıp çete üyelerini yoğun güvenlik önlemi altında emniyete götürdü. Buradaki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Uyanık, esnaf, sayesinde, çete, yakayı, ele, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');