İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 14:28 Bu haber 595 kez okundu
 
Vedat Günyol Deneme Ödülü’nün sahibi 4 Mart’ta açıklanacak
Kartal Belediyesi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı işbirliğiyle bu yıl 2.si düzenlenen ‘Vedat Günyol Deneme Ödülü’nde dereceye giren eserler 26 Şubat’ta açıklanacak.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Vedat Günyol Deneme Ödülü’nün sahibi 4 Mart’ta açıklanacak

1 Temmuz’da başlayıp 30 Kasım’da sona eren başvuruları değerlendiren yürütme kurulu, 55 eser belirleyerek seçici kurula gönderdi. Yazar, çevirmen ve eleştirmen Vedat Günyol’u gelecek kuşaklara tanıtmak ve deneme alanındaki çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlenen "Vedat Günyol Deneme Ödülü" yarışmasında dereceye giren eserler 26 Şubat  Pazartesi günü saat 11.00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

 

Yarışmada ödül alan eser, bir kitap olabilecek hacim ve biçimde olması halinde yayımlanacak ve birinci olan yazar 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Ödül töreni ise 4 Mart Pazar günü saat 14.00’te Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Vedat, Günyol, Deneme, Ödülü’nün, sahibi, 4, Mart’ta, açıklanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}