İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kaz Dağları'nda Madencilik Tehdidi Devam Ediyor
Kaz Dağları'nda Madencilik Tehdidi Devam Ediyor
Aydos Ormanı'nda yangın
Aydos Ormanı'nda yangın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sarıyer Belediye Tiyatrosu Maltepelilerle buluştu
Sarıyer Belediye Tiyatrosu Maltepelilerle buluştu
Savaş Yücel; Örgütümün desteği ile adayım
Savaş Yücel; Örgütümün desteği ile adayım
Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 16:18 Bu haber 3914 kez okundu
 
Yarış hızlandı. Ali Cengiz Erol adaylığını açıkladı.
Maltepe’de 29 Aralık 2019 günü yapılacak olan CHP Maltepe İlçe Başkanlığı seçimleri öncesi başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ali Cengiz Erol, ” Ben her zaman örgütüm de kullandığım dile dikkat ettim.
- Haberi
Yarış hızlandı. Ali Cengiz Erol adaylığını açıkladı.

 Örgütümüz artık nefret söylemlerinden, dedikodulardan bıktıi usandı. Siyasetin de seviyeli bir dili olmalı. Siyasi söylemle eylemlerimiz olmalı. Yoldaşlarım, bir partiyi yaşatan ve ayakta tutan programı, ilkeleri, idealleri ve ideolojileridir. Cumhuriyet Halk Partisi olmak demek, toplumsal ulusal ve evrensel düşünmeyi gerektirir. Her kesimden görüşler almalıyız. Farklı düşünceler ve fikirler düşmanlık değil, zenginlik olmalıdır. İlçemizde iç sorunlar ve kısır çekişmeler ile oluşan bir görüntü vermemeliyiz. Örgütümüz rakipleri ile mücadele ve yarış içerisinde olmalıdır.” dedi.

 

 

Adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 13. Olağan İlçe Kongresi öncesinde Ali Cengiz Erol, 29 Aralık 2019 günü yapılacak olan seçimlerde aday olduğunu partililere açıkladı. İlçe binasında düzenlenen basın açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Erol, “Bildiğiniz üzere 18 mahallede seçimlerimizi tamamlayarak, kongre süreci başlamış oldu. Delege seçilen veya seçilemeyen, sandığa giderek parti içi demokrasi sürecine katkı sunan tüm örgüt üyesi arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Değerli arkadaşlar, ben her zaman örgütüm de kullandığım dile dikkat ettim. Örgütümüz artık nefret söylemlerinden, dedikodulardan bıktıi usandı. Siyasetin de seviyeli bir dili olmalı. Siyasi söylemle eylemlerimiz olmalı. Yoldaşlarım, bir partiyi yaşatan ve ayakta tutan programı, ilkeleri, idealleri ve ideolojileridir. Cumhuriyet Halk Partisi olmak demek, toplumsal ulusal ve evrensel düşünmeyi gerektirir. Her kesimden görüşler almalıyız. Farklı düşünceler ve fikirler düşmanlık değil, zenginlik olmalıdır. İlçemizde iç sorunlar ve kısır çekişmeler ile oluşan bir görüntü vermemeliyiz. Örgütümüz rakipleri ile mücadele ve yarış içerisinde olmalıdır.” dedi.

“Aslolan birlikte çalışmak”

Aslolanın birlikte çalışmak olduğunu vurgulayan Erol, “Örgütümüzde kavgacı bir üslup yerine sağduyulu ve diyalogu, siyasi hırs yerine siyasi aklımızı ön planda tutarak, çalışmalar yapmak zorundayız. Bireysel kurtuluşumuz olmaz. Ya hep beraber ya hiçbirimiz. Örgütsüz toplum, dağınık toplumdur. Şuna inanın ki, örgütlü toplum hiçbir zaman yenilmez. Onun için bizlerde örgütümüzde saygıyı, sevgiyi ve güveni egemen kılmalıyız. Saygının olmadığı yerde nefret, sevginin olmadığı yerde hakaret, güvenin olmadığı yerde de ihanet olur. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kaos isteyenler bizden değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kaos isteyenler ılımlı İslam cumhuriyetine katkı sunmak isteyenlerdir. Polis gücüyle, tomalar ile kanun hükmünde kararnameler ile, mahkemeler ile, yalan ve kin kusan medyaları ile AKP iktidarı ayakta durmaya çalışmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, işgal kuvvetleri için geldikleri gibi gidecekler demişti. Bizler de, geldikleri gibi gidecekler demeliyiz.” şeklinde konuştu.

13. Olağan Maltepe İlçe Kongresi’nde aday olacağını açıklayan Ali Cengiz Erol, konuşmasının ardından tebrikleri kabul etti.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Yarış, hızlandı., Ali, Cengiz, Erol, adaylığını, açıkladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı