İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 17:54 Bu haber 819 kez okundu
 
Yaşar Kemal’in adı Maltepe’de yaşayacak
Maltepe Belediyesi, dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in adını Maltepe’de hizmete açacağı kültür merkezinde yaşatacak. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı bir törenle atılacak.
- Haberi
Yaşar Kemal’in adı Maltepe’de yaşayacak

FacebookTwitterE-postaYazdı

Ücretsiz kültür-sanat etkinlikleriyle, son 5 yılda 500 binden fazla kişiyi sanatla buluşturan Maltepe Belediyesi, ilçeye yepyeni bir kültür merkezi daha kazandırıyor. Dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in adını taşıyacak kültür merkezinin temeli, Maltepe’de yapılacak bir törenle atılacak. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sanatçı- yazar Zülfü Livaneli gibi önemli isimlerin katılacağı temel atma töreni 16 Mart Cumartesi saat:12.00’da Altayçeşme Mahallesi Kışlalı Caddesi’nde gerçekleştirilecek.

TİYATRO SALONLARINDAN CEP SİNEMALARINA

6 bin metrekare inşaat alanına sahip Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde konferans, tiyatro ve fuaye salonları, açık-kapalı kafeterya, cep sineması ve sahneleri, etkinlik ve müzik odaları, sanatsal eğitim alanları ve kapalı otopark bulunuyor. 
 

 

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Yaşar, Kemal’in, adı, Maltepe’de, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');