İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 12:17 Bu haber 1197 kez okundu
 
Yoğurtçu Parkı yazın park, kışın gölet
Kadıköy’de bulunan Yoğurtçu Parkı, sağanak yağış ile birlikte gölete dönüştü. Görüntüler, “Sadece hava güzelken kullanabilirsin, Yoğurtçu Parkı yağmurda park değil” dedirtti.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Yoğurtçu Parkı yazın park, kışın gölet

Suların tahliye edilebileceği bir sistem ve altyapı oluşturulmadığında, yağmur yağdıktan sonra şehrin birçok yerinde benzeri görüntüler ortaya çıkıyor. Kadıköy’ün meşhur Yoğurtçu Parkı’nda dün sağanak yağışın ardından elektrik panolarının bir kısmı, yürüyüş ve bisiklet yolları suya gömüldü. Her sağanakta kullanımını büyük ölçüde engelleyen su birikintileri sadece bir noktada değil, parkın dört bir yanında görülüyor. Parka gelen birçok Kadıköylü manzara karşısında tepki gösterdi.

 

14 bin 600 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplamda 30 bin metrekareden oluşan Yoğurtçu Parkı çocuk oyun alanları, 1.280 metrelik “koşu bandı”, 5 bin 300 metrelik yürüme ve bisiklet alanı ile Kadıköylülerin gözde doğal alanlarından biri.

 

Kontrol İBB’nin eline geçecek

 

Mülkiyeti kendisinde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sözleşmesinin sona ermesi ile birlikte uzun yıllardır parkın sorumluluğunu elinde tutan Kadıköy Belediyesi’nden Yoğurtçu Parkı’nı alacak, Kadıköy Belediyesi ile tekrar bir devir sözleşmesi yapmayacak. Yoğurtçu Parkı’ndaki sürecin, önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Kadıköy Gazetesi

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Yoğurtçu, Parkı, yazın, park,, kışın, gölet,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');