İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 10:15 Bu yazı 1068 kez okundu
 
IUTOX ödülü Prof.Dr. Karakaya'ya verildi
Pof. Dr. Recep Akdur
recepakdur@gmail.com
 
 

ULUSLARARASI TOKSİKOLOJİ BİRLİĞİ’nin (IUTOX), 

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ 

Prof Dr  ALİ ESAT KARAKAYA'YA verildi

Ödül  Uluslararası Toksikoloji Birliği’nin Belgrad'daki CTDC10 toplantısının açılış töreninde Ali Esat Karakaya sunuldu. 

Uluslararası Toksikoloji Birliği, toksikolojinin yeterince tanınmadığı ülkelerde kalıcı katkılarda bulunan seçkin bilim insanlarını onurlandırmak için Yaşam Boyu Başarı Ödülü adı altında yeni bir ödül oluşturdu. Ödüle ilk layık görülen bilim adamıGazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi denProf Dr. Ali Esat Karakaya'ya oldu

 

Uluslararası önemli bir ödülü Türkiye'ye kazandıran Prof.Dr Ali Esad Karakaya'yı kutlar, başarılarının devamı ile darısının da diğer akademisyenlere olmasını dileriz

ÖdülUluslararası Toksikoloji Birliği’nin Belgrad'daki CTDC10 toplantısının açılış töreninde Ali Esat Karakaya sunuldu.  Ödülün Karakaya’ya verilmesinin gerekçesi kısaca şöyle açıklandı.

 

PROFESÖR KARAKAYA ;

-40 yılı aşkın bir süredir Türkiye'de toksikolojiyi tanıtmak ve halkın desteğini almak  içinher türlü yayın ve medya aracılığıyla eğitim, araştırma, danışmanlık, rehberlik için başarılı çalışmalar yaptı,

-Kariyeri boyunca Ankara'da Gazi Üniversitesi Toksikoloji Anabilim Dalı'nı kurdu, birçok ulusal bilimsel danışma komitesinde görev aldı ve birçok ulusal ve uluslararası bilimsel ve mesleki organizasyonda aktif olarak görev aldı.

 

 

-1988 yılında Türk Toksikoloji Derneği'nin (TSD) kurucu genel başkanı oldu ve liderliğinde TSD 1998 yılında IUTOX'un aktif üyesi oldu.

 

 

-Uluslararası Toksikoloji Birliği’nin (2001-2004) 1. Başkan Yardımcısı, (2004–2007) Başkanı ve (2007–2010) Aday Gösterme Komitesi Başkanlığı yaptı.

 

 

-Antalya'da 1999 yılında düzenlenen CTDC4 toplantısının başkanı olarak görev yaptı.

 

 

-Uluslararası Toksikoloji Birliği, uluslararası toksikoloji camiasındaki “ilk”lerden biri olanYaşam Boyu Başarı Ödülü’nü Prof. Ali E. Karakaya'ya sunmuş olmaktan gurur duyar.

 

 

 
Etiketler: IUTOX, ödülü, Prof.Dr., Karakaya'ya, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');