İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 13:30 Bu yazı 864 kez okundu
 
Bir Değerdir Maltepe
Çağdaş Yorum
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

Maltepe Belediyesi, kadınların baş tacı olduğunu tüm Maltepelilere hatırlatmak ve bilinç yaratmak amacıyla kültür etkinliklerine hız veriyor.7 Ağustos’tan itibaren hafta içi her gün iki farklı mahalleden tüm kadınların alınıp tekne turuyla eğlenceler düzenleyerek gönüllerin hoş tutulmasını sağlayan, bu etkinliği 26 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam ettirecek.

Etkinliğin ilk gününe katılacak olan kadınlardan bir kısmı etkinlik hakkında “ Geçen sene de bu etkinliğe katıldık ve çok güzel anlar geçirdik. Uzun zamandır kendimizi bu kadar özel hmemiştik. Son zamanlarda artan kadına şiddet, tecavüz ve daha nice korkunç olaylara karşı ses getirmek için uğraşan Maltepe Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Katılacağımız gün de bizim için unutulmaz bir gün olacak.”  diyerek duygularını bizlere yansıttılar. Bu anlamlı projenin sadece Maltepe’de değil il genelinde de büyük bir yankı getireceğini düşünüyoruz.

Rio Karnavalı tadında bir gün yaşadık

Beşçeşmeler Festivali’nin ikinci konuğu olan Brezilya ekibi Maltepelilere büyük bir eğlence düzenledi. Düzenlenen festival Rio Karnavalı tadında rengârenk geçti. Herkesin büyük beğenisini alan Karnaval Josef De Souza gibi birçok değerli ismi ve kendilerine özgü danslarıyla ekip güne renk kattı. Festivale giderken Merkez Cami’nin sokağında verilen müzik dinletisi kalpleri fethetmeye yetti. Etkinliğe katılan herkesin festivalin sonuna kadar devam eden enerjisi, o günü unutulmaz kılmayı başardı.

 
Etiketler: Bir, Değerdir, Maltepe,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');