İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 18:22 Bu yazı 664 kez okundu
 
CHP Aday belirleme krizi büyüyor.
Çağdaş Yorum
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

CHp İstanbul ilçeleri aday belirleme çalışmaları devam ederken ilk istifa Sarıgül’den geldi. Genel Merkez Şişli için çözüm ararken, Birçok ilçe adaylarında sorun çıktı. PM toplantısı devam ederken, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Tweet hesabı üzerinden istifa eyti. Sabaha kadar süren görüşmeler sonucu istifasını geri çekti. Sadece sorunlar bir hafta geriye bırakıldı. İzmir Listeleri görüşülürken bir istifada PM geldi. İzmir Mv. PM üyesi  Sevda Erdan Kılıç PM üyeliğinden istifa eti. Sancaktepe Adayı açıklandıktan sonra İlçe Bşk. ve Yönetimi istifa etti.

Bu gelişmeler parti yönetiminin ne kadar basiretsiz ve insiyatifsiz olduğunu, Seçim sonrası değişimin kacınılmaz olacağını göstermektedir.Şahsi ihtirasları bırakarak Partili görevlerini yerine getirmek yerine İstifayı seçmek seçime girmeden mağlubiyeti tercih etmektir. Bu anlamda kim olursa olsun, Partinin üstünde değildir. Parti varsa aday vardır. Olmayan partinin adayı olunamaz. Bu anlamda herkesi partiye ve adaylarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

İhanetin böylesi görülmedi….

Ataşehir Eski Belediye Başkan Yardımcısı Abdulah Der katıldığı bir toplantıda partiyi tehdit etti.Yaptığı konuşma ile hemşericilik vurgusu yapan Der ; Eğer hemşerilerimizden biri veya birkaçı aday  yapılmazsa,  bizde hemşerimiz Binali Yıldırıma oyumuzu veririz diyerek ne seviyede siyaset yaptığını itiraf etti. Bu ve benzeri açıklamalar yapan insanlara derhal disiplin uygulanmalı, ihraç edilmelidir. Parti disiplini bunu gerektirir.

Maltepe Adayı biran önce açıklanmalıdır.

CHP Maltepe örgütü 2. dönem ezici coğunlukla kazandığı Belediyeyi başarı ile yönetmektedir. Maltepe Belediyesi yaşanılabilir kent sıralamasında Türkiye’de ilk 10 sıradadır. Maltepede son yapılan seçim sonuçları ortadadır. CHP Maltepe’de tüm seçim ve Refarandumlarda 1. Parti olarak çıkmıştır. Bu da Maltepe Örgütünün ve Belediyesinin başarısını göstermektedir. Maltepe bu anlamsız beklentiyi hak etmemektedir. CHP Maltepe Belediye Bşk. Adayı biran önce açıklanmalı çalışmalar başlatılmalıdır.

Maltepe’de daima sevgi kazanaktır.

Martın sonu bahardir.

Sevgi ve Saygılarımızla

 
Etiketler: CHP, Aday, belirleme, krizi, büyüyor.,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');