İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 12:47 Bu yazı 356 kez okundu
 
CHP Maltepe; İsrail'in katliamı
Basın Açıklaması
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan'ın basın açıklaması: 

 Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım ve değerli Maltepe’liler 

Bugün Filistin’de, İsrail askerleri tarafından 50 kişi öldürüldü 2000 den fazla kişi yaralandı. Emperyalizm Orta Doğu’yu parçalamak adına böyle bir girişimde bulunmuştur. Bildiğiniz gibi ABD Başkanı Trump’ın kararıyla Kudüs Büyükelçiliği açılmasına karar verildi. Bu durum Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı bir uygulamadır. Bu karar uluslararası bir tepki ile karşılaşmasına, baskı uygulanmasına rağmen Amerika kararında ısrar etti ve Büyükelçilik bugün açıldı. Bu durumu protesto ederek vatandaşlık hakkını kullanan Filistin halkına ateş açıldı.  

Dönemin başbakanı Orta Doğu projesinin eş başkanıydı. Büyük Orta Doğu Projesi bugün Filistin’de 50 vatandaşımızı şehit etti. 

Bizler Kuvayi Milliye’den gelen, dünyada emperyalizme karşı ilk mücadeleyi veren bir millet olarak siyasi parti gözetmeksizin hep birlikte emperyalizme "dur" demek zorundayız. Emperyalizmin ülkemizdeki işbirlikçilerini teşhir ederek, kurtulmak zorundayız. 

2 gün sonra Ramazan ayının ilk günü. Üç aylarda, böyle kutsal bir günde büyükelçilik açarak çok sayıda insanın yaşamına son verdiler ve oradaki müslümanları yok saymaya çalışıyorlar. Bizler bu duruma sessiz kalmayacağız. 

Yaklaşık bir ay önce Amerikalıların füzeleri Suriye halkını bombaladı. Bizim ülkemizin temsilcileri bu duruma cevaben hayırlı olsun yanıtını verdiler. Hayırlı olsun denilen insanlar bugün o temsilciliği açtı ve 50 kişinin ölmesine sebep oldular. 

 

Bu toprakları İsrail ceplerine açanlar bugün seslerini çıkarmıyorlar, çünkü tek dertleri iktidarda kalmaktır. Bizler bu duruma sessiz kalamayız. Çünkü bizler “Yurtta barış, dünyada barış” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşlarıyız.  

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu durumu kınıyoruz. Filistin halkı yalnız değildir !

 
Etiketler: CHP, Maltepe;, İsrail'in, katliamı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');