İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 15:34 Bu yazı 253 kez okundu
 
Cumhur ittifakı adayının İstanbul seçimlerini kaybettiği tescil edilmelidir.
Basın Açıklaması
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

CUMHUR İTTİFAKI ADAYININ İSTANBUL SEÇİMLERİNİ KAYBETİĞİ TESCİL EDİLMELİDİR

 

Seçim gecesinden bu yana bir iktidar operasyonu yürütülüyor. Seçim sonuçlarını tanımamak, muhalefeti yıldırmak için hukuk kisvesi altında yapılan bir müdahaleyi tüm Türkiye ve dünya izliyor. Son hamle Erdoğan’ın yurtdışı ziyaretine giderken yapıldı; adeta kendisinin kazandırılması yönünde oyların yeniden sayımı için ysk’ya, seçimlerde “örgütlü suç işlendiği” gerekçesiyle soruşturma açılması için savcılıklara talimat verilmiştir. Erdoğan İktidarı bir kez daha FETÖ ve darbe söylemleriyle seçim ve itibar kayıplarının üzerini kapatmak istiyor.

Bu denli iktidar sultası altında yapılan; muhalefetin itirazlarının yok sayıldığı, AKP görevlilerinin kuşatması altında itiraz olmaksızın sayılan oylar, sonuçta cumhur adayının kaybettiğini gösterince “hile, darbe yapıldı” denilerek iş oyların yeniden sayımı noktasına getirilmiştir. Bu açıkça halkın iradesinin, tercihinin, seçme-seçilme hakkının gaspı anlamına gelmektedir ve kabul edilemez.

Hukuki dayanaksız, geçirsiz oyların yeniden sayımına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı ortadadır. Buna rağmen halkın sağduyusu sınanmakta; yalan ve kışkırtıcı propaganda yayınları ile kafalarda şüphe uyandırılmaya çalışılmaktadır. Çok açık şekilde seçim mevzuatı ve hukuku kötüye kullanılmaktadır.

Bu durumu sessizce, ne olacağını bekleyerek izlemek halkın ve demokrasi mücadelesinin kaybı olacaktır. YSK, iktidar baskısıyla oyların yeniden sayım talebini kabul etmemelidir. İstanbul’u kayıp etmek istemeyen güçlerin hukuk ve seçim gaspına izin vermemelidir.

 
Etiketler: Cumhur, ittifakı, adayının, İstanbul, seçimlerini, kaybettiği, tescil, edilmelidir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');