İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 19:13 Bu yazı 575 kez okundu
 
Küçük düzenlemelerle, daha güzel bir Maltepe
Çağdaş Yorum
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

Daha güzel ve yaşanabilir bir Maltepe için neler yapılabilir. Yapılması gerekenlerin saptanması için öncelikle sokağa inmek gerekiyor. İkinci olarak, yurttaşlardan gelen bildirimlere kulak asmak ve anında çözmek gerekir.

 

Maltepe’nin ana arteri Bağdat Caddesi üzerinde parkeden araç sorunu çözülemiyor ancak Maltepe meydana yaklaştıkça ikinci şeritte park edenler engellenemez mi?

 

Caddede 374 numaralı binada, kasabın önünde 2 genel telefon var, bitişik şekilde. Bunların direğine plastik kelepçeyle asılı bir Kudüs konulu pankart var, geçen yıla ait bir etkinlik duyurusu, hala orada. Yine 374 ve 384 numaralı binaların  hizasında  kırılan birer adet kaldırım babası orada , yerde duruyor

 

Ayrıca paket servisi yapan işletmelerin motorları kaldırımları işgal ediyor. Ara sokaklarda da bisikletçiler ve manav reyonu olan işletmeler kaldırımı sergileme bölümü olarak kullanıyor.

 

Drama Köprüsü’nün kuzey batı girişi, devam eden marmaray çalışmaları nedeniyle çamur içinde. Sözedilen giriş demir tellerle kapatılmış, artık kullanılmıyor. Bu nedenle kaldırımda iyileştirme yapılabilir. Aynı durum istasyon yolunda da var. Sahile doğru (solda otobüs, sağda minibüs garajı var) indikçe sağ kaldırıma mıcır dökülmüş duruyor. Orada çalışma yok. Kaldırım düzenlenebilir.  

 

Ara sokaklara parkeden araçlar ise (yolu kapatmayayım, aracım çekilmesin) kaygısıyla 2 tekerini çıkardığı kaldırımları kapatıyor. Tekerlekli sandalye kullanan engelli ya da çocuk arabalı kadın nasıl geçecek, diye düşünmüyor.

 

Maltepe zabıtasına şikayet dayanmıyor, başlıklı bir haber yapmıştık. Şimdi de Maltepe zabıtası şikayet beklemeden çalışıyor, yazmak isteriz.

 
Etiketler: Küçük, düzenlemelerle,, daha, güzel, bir, Maltepe,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');