İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:35 Bu yazı 558 kez okundu
 
PENDİK’TE GERÇEKLEŞEN DOĞU PERİNÇEK KONFERANSI
Ufuk Özgen
ufukozgen64@gmail.com
 
 

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, 11 Şubat 2018 Pazar günü Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde, Vatan Partisi Pendik İlçe Örgütü tarafından düzenlenen bir konferansta, Parti mensuplarına, Parti dostlarına ve Pendik’lilere seslendi. Vatan Partisi, 27 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da yaptığı Olağanüstü Kurultay ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Vatan Partisi adayı olarak oybirliği ile Doğu Perinçek’i seçmişti. İstanbul’da yapılan bu ilk konferansta, Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adayı olma nedenleri ve parti programları katılımcılara anlatıldı.  

Konferans, bir gün önce Afrin’de şehit olan askerlerimizden Piyade Uzman Çavuş Koray Karaca’nın Pendik’ten ikindi namazını müteakiben kaldırılan cenazesi ile aynı zamana denk gelmesi nedeniyle bir saat geç başladı. Konferansa katılmak için giden tüm partililer, Genel Başkan Doğu Perinçek’le birlikte şehit cenazesine katılarak cenaze namazında saf tuttular.   

Saat 17.00’de başlayan ve yaklaşık iki saat süren konferansta Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, ülkenin kötü yönetildiğinin ve ülkeyi yönetenlerin, Vatan Savaşını yönetmek için gerekli özelliklere ve donanıma sahip olmadıklarını vurguladı. Şu anki yöneticilerin, ülkeyi yönettikleri bugüne kadarki süreç içerisinde hiçbir başarıları olmadığının, ülkenin bu duruma gelmesindeki sorumluluklarının altını çizen Perinçek, Vatan Partisi’nin başarılarını sıralayarak ülkenin ancak Kemalist bir devrimle bu zor dönemden çıkabileceğini ve bunun da ancak Vatan Partisi iktidarında yapılabileceğini anlattı. Bu bağlamda, partisinin 5 ana maddelik programını ise şu şekilde özetledi:  

1-Ülkenin vatan bütünlüğünü sağlamak, bunun için ABD’nin piyonu tüm terör unsurlarını bölgeden kazımak ve Vatan Savaşını başarıya ulaştırmak, ülkede huzur ve güvenliği sağlamak. 

2-Bugünkü ranta ve borca dayalı ekonomik sistemden, üretim ekonomisine geçmek. 

3-Komşu ülkelerle birlik beraberliği tesis etmek. 

4-Çağdaş, demokratik bir ülkeyi yeniden yaratmak; bunun için laik, bilimsel, milli bir eğitim politikası oluşturmak ve uygulamak. 

5-Avrasya’daki onurlu yerimizi almak. 

Konferans, ikinci bölümde yapılan soru-cevap kısmında katılımcıların Doğu Perinçek’e sorduğu tüm soruların tek tek cevaplanması ile sona erdi. 

 
Etiketler: PENDİK’TE, GERÇEKLEŞEN, DOĞU, PERİNÇEK, KONFERANSI, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');