İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 12:20 Bu yazı 710 kez okundu
 
Tarafsız bir gözle
Çağdaş Yorum
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

Tarafsız  bir gözle baktığımızda bile, iktidar partili belediyeler ile diğerleri arasında net farkı görebiliyoruz.

Kamu kaynaklarını hükumetten kolaylıkla alabilen iktidar partili belediyeler, kamu kurumlarına en fazla borçlu olanlar da aynı belediyeler. Ne yapıyorlar bunca kaynağı ? Geçmiş yıllarda bol bol Hollanda’dan ithal ettikleri laleleri ekip, lale devri yaşıyorlardı. Şimdi o da yok. Aynı yerleri defalarca kazmak, aynı kaldırımları tekrar tekrar yapmaktan başka ciddi bir gelişme yok. Üstelik anakent belediyelerinin, yerel belediye ile koordinasyon içinde olmayan çalışmaları nedeniyle zaman zaman ana arterlerde bile tıkanma oluyor ve yurttaşın gözünde fatura yerel belediyeye kesiliyor.

Bölgemizde de zaman zaman AKP’nin hamasi söylemlerine inanıp, (yerel yönetimde bunları deniyelim) gibi halkta bir istek uyandırdıkları olmuştu.  Kartal ve Maltepe’yi bu zihniyet 1994’ten sonra yönetti. Fakat halk kısa zamanda gündelik yaşama yansımalarını görünce vaz geçtiler.

İktidar partisinin elinde olmayan belediyelerde, alanlar bayram yeri gibi. Özgür yaşam sokakta hissediliyor. İçen içiyor, kaçan kaçıyor. Hizmet herkese eşit götürülüyor. Buradan bize oy çıkmamıştı, kompleksi yok.

Cumhuriyet kutlamalarında, 10 Kasım anmalarında, Maltepe sahilde yapılan, hemen bütün illerin tanıtımlarında, Kartal’da hamsi şenliğinde, Ataşehir’de sokak hayvanlarının aşılanmasında hep bir canlı sevgisi, birlik ve dayanışma göze çarpıyor.

Oysa AKP’li belediyelerin kültür sanat programlarına baktığımızda kendimizi 19. yüzyılda hissediyoruz. Minyatür, tezhip, ebru, ilahiler, semailer...Başka bir şey yok.

 

 

 
Etiketler: Tarafsız, , bir, gözle, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');