İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Yazı Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 16:42 Bu yazı 420 kez okundu
 
Yerel seçimler yaklaşırken,
Çağdaş Yorum
marmaracagdasgazetesi@gmail.com
 
 

Çağdaş bir yönetim anlayışı için yola çıkan tüm aday adaylarına başarılar diliyoruz.

Çıktıkları yolda başarının proje ve halkla olan yakın temastan geçtiğini biliyoruz.

Lakin öyle görünüyor ki proje yerini dedikodu almış durumda.Şimdiden şahsi ihtiraslarına yenik düşüp, Dedikodu ile aday olmayı düşünen arkadaşların projelerini şimdiden anlamak zor olmasa gerek.

Yerel yönetimler, Kamu hizmeti olmasına rağmen, bir o kadar da siyasi yönetim mercileridir.

Genel siyasetten ayrı değerlendirilmesi bir yanılgı olur.

Gerek iktidar, Gerekse muhalefet partilerinin aday  adayları bu sorumlulukla kendilerini ifade etmeliler. Oysaki bu ilçeyi 10 yıl siz yönetiyorsanız söylemleriniz ona göre şekillenmelidir.

Bardağın hep boş tarafını göstererek başarı kazanmanız mümkün değil, Bardağın dolu yanlarınıda konuşarak bu yapılmış hizmetlerin devamını daha iyi, daha güzelini yapacağınızı anlatmalısınız.

Rekabet değil,  yol arkadaşlığı ön plana çıkmalıdır. Yarın aday kim olursa olsun, Kol kola el ele seçim çalışması yapabilecek ara kapı bırakılmalıdır. O kapı bırakılmazsa kazananı olmayan, kaybetmeye aday adayları olur, sorumluluklarınızın vebalini veremezsiniz.

Bu gün ittifakların oluştuğu, cephelerin kurulduğu bir ortamda siz kendi içinizde birliği sağlayamazsanız ki öyle görünüyor, Adayın kim olduğu  önemli  değil, kazanılmış kalelere nasıl ilave kaleler katarız mücadelesi vermeliyiz.

Şahsi ihtiraslardan uzak Halkçı, Çağdaş, Demokrat Yerel Belediye yönetimi için,

Mücadele veren tüm aday adaylarına başarılar diliyoruz.

 
Etiketler: Yerel, seçimler, yaklaşırken,,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');