İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 16:48 Bu haber 3096 kez okundu
 
Büyük Hatay Camii Kız Kur’An Kursu Çifte Minare Medresesi
Büyük Hatay Camii Kız Kur’An Kursu Çifte Minare Medresesi
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Büyük Hatay Camii Kız Kur’An Kursu Çifte Minare Medresesi

Büyük Hatay Camii Kız Kuran Kursu ile en iyi kadın Kuran hocalarından Kuran öğrenebilirsiniz. Çifte minare camiinde kadınlar için Kuran kursları sunmaktadır. Çocuklar ve bayanlar için nitelikli ve deneyimli kadın Kuran öğretmenleri vardır. Kadın Kuran öğretmenlerimiz Kuran Öğretiminde çok özverili, düzenli ve dakiktir. Kuran derslerini çocuklar için ilginç ve etkileşimli hale getirmektedir. Müsaitlik durumunuza göre istediğiniz zaman kadın Kuran öğretmenleri ile ücretsiz deneme dersleri alabilirsiniz. Kadın öğretmenlerimiz çok iyi derecede Arapça bilmektedir. Bazı kız kardeşlerimiz bir kadın Kuran öğretmeni ile Osmanlıca tecvidli Kuran öğrenmekle ilgileniyorlar. Bu nedenle, kadınlar için çok yetenekli Osmanlıca ve Arapça konuşan Kuran Öğretmenlerimiz vardır.

 Yerli Arap, Mısırlı Kadın Kuran Öğretmeni

 Artık siz ve çocuklarınız, büyük hatay kız kuran kursu bünyesinde Yerli-Arap kadın Kuran öğretmenleri ile Kuran öğrenebilirler. Kız kardeşler ve çocuklar için Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün ve diğer Arap ülkelerinden Kuran öğretmenlerimiz vardır. Alanlarında uzman ilahiyat sertifikalarına sahiptirler ve Arapça dillerinde eğitim verebilirler. İslam'ı ve Kuran'ı öğrenmek, İslam kardeşleri için olduğu kadar İslam kız kardeşleri için de önemlidir.

 Hatay Yatılı Çifte Minareli Kız Kuran Kursu

 Günümüzde Müslüman kız kardeşler için yatılı Kuran kursları daha popüler hale geliyor. Kız kardeşlerin çoğu, evlerinin rahatlığında çevrim içi Kuran öğrenmeyi tercih ediyor. Bunun temel nedeni, İslami merkezlerin ve camilerin evlerinden çok uzakta olmasıdır. Bu nedenle birçok İslam ablası uzaktaki Kuran kurslarına gitmek istemiyor. Bu bakımdan yatılı kurslar her zaman daha yararlı oluyor.

 Kız çocuklarının anne babalarının karşılaştıkları ikinci sebep ise, işleriyle meşgul oldukları için onları yerel bir Kur'an-ı Kerim Akademisine tek başlarına götürememeleri. Kız kardeşlerin karşılaştığı bir diğer sorun da zaman sorunudur. Evin yakınında yerel bir kadın Kuran öğretmeni bulmak çok zor bir iştir. Kadın öğretmen varsa ama zamanı uygun değilse bu da bir problemdir. Birçok kız kardeş, zamanlarını yerel Kadın Kuran öğretmeni ile ayarlayamadıkları için Kuran öğrenmiyor.

 En Kaliteli En Güvenilir Eğitim

 Yatılı büyük hatay kız kuran kursu, verilen durumlarda en iyi alternatif seçenektir. Önde gelen bir kadın Kuran Akademisi olarak, Müslüman kızlar ve kız kardeşler için en iyi kadın Kuran öğretmenimiz, İslami kız kardeşlerini Kuran öğrenmeye teşvik ediyor. Bir kadın Kuran öğretmeni, en iyi sonuçları elde etmek için öğrencisine dostane bir şekilde nasıl davranacağını iyi bilir. Kadın Kuran öğretmenlerimiz kendilerini, özellikle çocuklar için islami dersler vermeye adamıştır.Yoğun yaşamda ortaya çıkan bu nedenlerden dolayı, kız kardeşler kendilerine esnek zamanlama sağlayan ve Kuran ve İslam'ı kendi programlarına göre öğrenmelerine izin veren büyük hatay kız kuran kursu hizmetini dört gözle bekliyorlar.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyük, Hatay, Camii, Kız, Kur’An, Kursu, Çifte, Minare, Medresesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı