İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:31 Bu haber 485 kez okundu
 
Daha Temiz Bir Ataşehir İçin.....
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ Genel Müdürlüğü ile Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ataşehir’de bahar temizliği gerçekleştirdi.
- Haberi
Daha Temiz Bir Ataşehir İçin.....

27 Araç ve 117 personelle gerçekleştirilen bahar temizliği 35 cadde ve bu caddelere bağlı sokaklarda yapıldı.

İSTAÇ Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci, İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Ayşen Erdinçler ve üst düzey yöneticileri ile Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman, Semih Sadık Kayhan, Kalender Özdemir ve Ekrem Köse’nin de katılımıyla gerçekleşen “Bahar Temizliği”  Kayışdağı Caddesi Yeditepe Üniversitesi önünden başladı.

Yoğun mesai harcayan İSTAÇ ve Ataşehir Belediyesi ekipleri, ilk olarak kaldırım ve yol kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan yabani otları biçti. Çalışmaların sonunda süpürülen cadde ve sokaklar arazöz aracı eşliğinde tazyikli suyla yıkandı.

Vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüs durakları da unutulmayarak detaylı bir şekilde temizlendi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İSTAÇ Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci, “İstanbul’da bulunan 39 ilçe genelinin ana arterlerini, ana meydanlarını düzenli olarak temizliyoruz. Tam kapanma sürecini, ortak çalışma yürüttüğümüz belediyelerle yoğun bir şekilde çalışarak fırsata çevirmek istiyoruz. Bugünde bu amaçla buradayız.

Ataşehir’deki ana cadde ve bulvarlarda akşam saatlerine kadar temizleme ve yıkama çalışması yürüteceğiz” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Ataşehir Belediyesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Daha, Temiz, Bir, Ataşehir, İçin.....,
Yorumlar
Haber Yazılımı