İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 13:58 Bu haber 7273 kez okundu
 
‘İki Ve’ sergisi Maltepe’de açıldı
Emekli elektrik mühendisi ve ressam, cam-seramik sanatçısı Ayça Özağaç’ın, “İki Ve” isimli resim sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
‘İki Ve’ sergisi Maltepe’de açıldı

2017 yılında “Bir Ve” isimli ilk kişisel sergisinin ardından ikinci sergisini Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatseverler ile buluşturan Özağaç, “Sergimde iki yıl boyunca yeni ürettiklerim ve bu sergide bulunmasını uygun gördüğüm, daha önce sergilenmemiş eski çalışmalarım yer aldı. Sergimde hayatıma dair öyküler bulunuyor. Bu aslında dar çerçevede çoğumuzun öyküsü.” dedi. Sergide sanatçının yağlı boya ve sulu boya eserlerinden oluşan portre, peyzaj ve soyut resim çalışmaları yer aldı. Özağaç, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün portre eserine de yer verdi. Sanatçının Audrey Hepburn’un rol aldığı “Tiffany’de Kahvaltı” isimli 1961 ABD yapımı filmden bir sahne resmettiği eseri de büyük ilgi topladı. 

 

CAM OBJELERİ SANAT ESERİNE ÇEVİRDİ 

 

Sanatçının cam objeleri sanat eserine çevirdiği özgün tasarımları, akrilik ve vitray üzerine resim çalışmaları sanatseverlerin beğenisini topladı. Özağaç’ın sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Maltepe’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kaynak: (ÇHA) - Maltepe Belediyesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: ‘İki, Ve’, sergisi, Maltepe’de, açıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı