Cemal EREN
Köşe Yazarı
Cemal EREN
 

CHP ACİLEN SOLA ACIL

    İktidar olamıyorsun,alternatif bulamıyorsan o zaman yeni bir yol,yeni bir söylem, yeni bir değişik dil ile halka inmek lazım.    Cumhurbaşkanı olmak için sağ partiler ile girilen ittifakta beklenen destek gelmedi.    Yeni sistem dedikleri şey yüzde elli artı biri bulman lazım, bu sakat sistemi aşmak için istemesende kirli ittifaka zorluyor seni.    Sağ siyaset kendi içinde fazla bir arayışa girmiyor, çünkü hepsi birbirinden besleniyor veya birbirine benziyorlar.    Asıl demek istediğim kendi açıklama ve üslupları birbirine benziyorlar.  Yaptıkları açıklamalar, doğru veya yanlış olsada,rahatlıkla birbirilerinin açıklarını kapatıyorlar.    Yoktur birbirinden farkları.    Chp 'nin yüzde yirmi beş oy alıyor, haliyle bunu korumak için sağda aranan ilaç fayda etmiyor.    Yüzde yirmi beş 'i geçmek için sol ile ittifak etmek daha kararlı tutum, kararlı siyaset, kararlı duruş, kararlı bir tutum sergilemek lazım.    Vay efendim milliyetçi oyları almak için daha dikkatli bir  dil kullanmak lazımmış.  Milliyetçi politikalarında daha dikkatli olmak lazımmış.  Yoksa milliyetçi oylar gelmez.    Vay efendim dini söylemlere dikkat etmek lazım mış, hassas olmak lazım mış, yoksa oy gelmez diyorlar.    Demek ki mış mış yaparak bir şey değişmiyor.    Aslı varken fotokopisine oy vermezler.    Sanki bunları söylemek ve analiz etmek için derin devletin bilgisine başvurmak lazım.    Chp tam bir hassas konu uzmanı oldu.    Artık bırakalım bu hassas konuları, şu hassas, bu hassas, hepsini çöp kutusuna atmak için zaman geldi ve geçiyor.   Gerçek özümüze dönmenin vakti geldi, birbirinden tutarsız söylemlere son vermek lazım,önümüzdeki yerel seçimlerde kendi tabanını ve sol sosyalist partilerinin desteğini alarak devam etmesi için bir engel yoktur.    Bir ders daha almış olduk, nedir bu ders? Sağa göz kırparak boş çuvaldan öteye gitmediği anlaşılmıştır.    Geçmiş deneyimler vardır ,ne  kadar sol politikaları gündemine alırsa kitleleri inandırıcı vaatleri perspektif sunarsa sonuçları pozitif olur.    Chp tekrar eski dosyaları açıp bir bir incelesin, nerde başarılı olduk, nerde başarısız olduk, sağla mı başarılı olduk ,sol ile mi başarılı olduk?"   O  zaman yanlışı ve hataları görerek yeni yol haritasını önüne koyarak yoluna devam eder.    Siyasette tıkanma olmaz, ya yeni bir yol buluruz, yada yeni bir yol açarız...   CEMAL EREN  03/09/2023              
Ekleme Tarihi: 03 Eylül 2023 - Pazar

CHP ACİLEN SOLA ACIL

 
 
İktidar olamıyorsun,alternatif bulamıyorsan o zaman yeni bir yol,yeni bir söylem, yeni bir değişik dil ile halka inmek lazım. 
 
Cumhurbaşkanı olmak için sağ partiler ile girilen ittifakta beklenen destek gelmedi. 
 
Yeni sistem dedikleri şey yüzde elli artı biri bulman lazım, bu sakat sistemi aşmak için istemesende kirli ittifaka zorluyor seni. 
 
Sağ siyaset kendi içinde fazla bir arayışa girmiyor, çünkü hepsi birbirinden besleniyor veya birbirine benziyorlar. 
 
Asıl demek istediğim kendi açıklama ve üslupları birbirine benziyorlar. 
Yaptıkları açıklamalar, doğru veya yanlış olsada,rahatlıkla birbirilerinin açıklarını kapatıyorlar. 
 
Yoktur birbirinden farkları. 
 
Chp 'nin yüzde yirmi beş oy alıyor, haliyle bunu korumak için sağda aranan ilaç fayda etmiyor. 
 
Yüzde yirmi beş 'i geçmek için sol ile ittifak etmek daha kararlı tutum, kararlı siyaset, kararlı duruş, kararlı bir tutum sergilemek lazım. 
 
Vay efendim milliyetçi oyları almak için daha dikkatli bir  dil kullanmak lazımmış. 
Milliyetçi politikalarında daha dikkatli olmak lazımmış. 
Yoksa milliyetçi oylar gelmez. 
 
Vay efendim dini söylemlere dikkat etmek lazım mış, hassas olmak lazım mış, yoksa oy gelmez diyorlar. 
 
Demek ki mış mış yaparak bir şey değişmiyor. 
 
Aslı varken fotokopisine oy vermezler. 
 
Sanki bunları söylemek ve analiz etmek için derin devletin bilgisine başvurmak lazım. 
 
Chp tam bir hassas konu uzmanı oldu. 
 
Artık bırakalım bu hassas konuları, şu hassas, bu hassas, hepsini çöp kutusuna atmak için zaman geldi ve geçiyor.
 
Gerçek özümüze dönmenin vakti geldi, birbirinden tutarsız söylemlere son vermek lazım,önümüzdeki yerel seçimlerde kendi tabanını ve sol sosyalist partilerinin desteğini alarak devam etmesi için bir engel yoktur. 
 
Bir ders daha almış olduk, nedir bu ders?
Sağa göz kırparak boş çuvaldan öteye gitmediği anlaşılmıştır. 
 
Geçmiş deneyimler vardır ,ne  kadar sol politikaları gündemine alırsa kitleleri inandırıcı vaatleri perspektif sunarsa sonuçları pozitif olur. 
 
Chp tekrar eski dosyaları açıp bir bir incelesin, nerde başarılı olduk, nerde başarısız olduk, sağla mı başarılı olduk ,sol ile mi başarılı olduk?"
 
O  zaman yanlışı ve hataları görerek yeni yol haritasını önüne koyarak yoluna devam eder. 
 
Siyasette tıkanma olmaz, ya yeni bir yol buluruz, yada yeni bir yol açarız...
 
CEMAL EREN 
03/09/2023
 
 
 
 
 
 
 
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve marmaracagdas.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
.com/890.js">